Spotkanie z Panem mechanikiem samochodowym

Na początku października  "Motylki" poznały zawód mechanika samochodowego. Pan Marcin pokazał dzieciom "serce" każdego samochodu. Dzieci miały okazję rozłożyć trójkąt ostrzegawczy, zobaczyć różnorodne narządzia potrzebne do pracy przy samochodzie oraz  wsiąść do wnętrza auta. Na zakończenie miłym akcentem było obdarowanie zwiedzających pamiątkowymi smyczami. Dzieci bardzo zadowolone i szczęśliwe wróciły do przedszkola.

View the embedded image gallery online at:

Dzień Chłopaka w grupie "Jeżyków"

W piątek 29.09 w grupie "Jeżyków" odbyło się wspólne świętowanie "Dnia Chłopaka". Dziewczynki od razu zajęły się przygotowywaniem niespodzianki dla swoich kolegów, natomiast Oni wzięli udział w kilku konkurencjach, aby sprawdzić czy potrafią rozwiązywać zagadki, czy są spostrzegawczy i pomocni. Wszystkie zadania zostały wykonane przez chłopców bez najmniejszych problemów, dlatego zostali okrzyknięci Chłopakami na medal!

Opracowała Aleksandra Cach

Dzień Przedszkolaka

W środę 20.09.2017r. odbył się w naszym przedszkolu „Dzień Przedszkolaka”. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola przebrane w stroje swoich ulubionych bohaterów z bajek lub przyniosły element stroju bajkowego (np. kapelusz czarownicy, różdżkę, koronę itp.).
Zebraliśmy się wszyscy na małej sali gimnastycznej. Uroczyście przywitała wszystkich miłośników bajek pani dyrektor Beata Klimek. Następnie przy dźwiękach piosenki „Jedzie pociąg z daleka” wybraliśmy się wspólnie z Babą-Jagą do zaczarowanej krainy baśni. Bawiliśmy się przy piosenkach „Kaczuszki”, „Głowa, ramiona...”, „Boogie-woogie”, „Dwóm tańczyć się zachciało”.
Potem Baba-Jaga zaprosiła wszystkie dzieci do udekorowania Jej domu kolorowymi serduszkami.
Dzieci z ogromnym entuzjazmem wywiązały się z powierzonego Im zadania.
Po chwili oddechu przystąpiliśmy do konkurencji zabawowych: „Taniec z balonem w parach”, „Gorące krzesełka”, „Gąsienica”. Na zakończenie Baba -Jaga poprosiła przedszkolaki, aby w salach ozdobiły wycięte balony w kolorach grupowych kolorowymi wycinankami. Pożegnaliśmy się przy dźwiękach muzyki „Mucha w mucholocie”.
Baba-Jaga rozdała dzieciom kolorowanki z bajkowymi postaciami, balony oraz „lizaki”.
Ach co to był za bal!!!

Zajęcia adaptacyjne

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które od 1 września 2017 r. rozpoczną edukację przedszkolną
wraz z rodzicami (opiekunami) na zajęcia adaptacyjne organizowane w naszym przedszkolu
w dniu 30.08.2017 (środa) o godz. 10.00 w sali „Żabek” ( I piętro).
Przyjazna atmosfera, ciepły i radosny klimat zabaw integracyjnych, muzycznych pląsów i zabaw przy udziale Rodziców i rówieśników ułatwi przyszłym przedszkolakom przyjazną adaptację
i bezstresowe wkroczenie w świat grupy przedszkolnej.

Prosimy o przyniesienie obuwia na zmianę dla osób uczestniczących w zajęciach adaptacyjnych.

Do zobaczenia!

zabawki

Wakacje

Słonecznych i udanych wakacji, pełnych fantastycznych przeżyć i niezapomnianych wrażeń
życzy Dyrekcja oraz pracownicy MP 58 w Katowicach

sun

Dzień małego sportowca

„Dzień Małego Sportowca – pod takim hasłem 23.06.br. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Sportu dla najmłodszych. Tego dnia do przedszkola  dzieci z grup "Żabki"oraz "Psczółki" przyszły w koszulkach żółtych oraz zielonych. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, ale też integrowanie się grup przedszkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Każdy przedszkolak bardzo przejęty brał udział w przygotowanych konkurencjach tj.: bieg zespołowy z przeplataniem szarfy, rzut woreczkami do celu, slalom z woreczkiem „na tacy”, piłka górą, bieg z przeszkodami, przejście po linie leżącej na trawie, strzały na bramkę i rzuty do kosza. Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromną radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. Największym jednak przeżyciem  malującym się na wszystkich buziach i budzącym dumę w małych serduszkach było otrzymanie pamiątkowych odznak i dyplomów dla grup.